Yargıtay üyesi de dayanamadı: “Şakadır herhalde…” Konu: Büyükekşi’nin Bylock yüklü telefonları

Türkiye’de futbol karşılaşmalarında son dönemde yaşanan skandallar gündemden düşmüyor.

Hakem Halil Umut Meler’e Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın yumruk atması, akabinde yaşanan tartışmalar ve dün de İstanbulspor-Trabzonspor karşılaşmasında İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu’nun takımını sahadan çekmesi üzerine dünyanın gözü de Türkiye’deki liglere kaydı.

Her geçen gün marka değeri düşen ve dünyada olumsuz haberlere konu olan Türkiye Süper Ligi ve TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile ilgili dikkat çeken bir yorum da Yargıtay Üyesi Metin Yandırmaz’dan geldi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Yandırmaz, “Adına kayıtlı iki ayrı telefonda da ByLock çıkan bir federasyon başkanı olduğu konuşuluyormuş!!! Ne diyeceğimi bilemedim. Şakadır herhalde” ifadelerini kullandı.

AHMET ÇAKAR BELGELERİ YAYINLAMIŞTI

Eski hakem ve spor yorumcusu Ahmet Çakar, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin ByLock’tan yargılandığı belge olduğunu öne sürdüğü belgeleri canlı yayında yayınlamıştı.

Ahmet Çakar, şu ifadeleri kullanmıştı: “Mehmet Büyükekşi 2 telefonundan sadece birinde ByLock tespit edildiğini ve özel kaleminin kullandığını söylemişti. Sen bir yalancısın. Sana ait 0530 ve 0532 ile başlayan 2 telefonunda da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ByLock tespit edilmiş. Mehmet Büyükekşi’nin yalanının içerisinde 250 kişinin kanı var. Ben karımı aramıyorum 1 ayda 55 defa be… Mehmet Büyükekşi’nin yarın sabahtan itibaren Riva’ya girişi yasaklanmalıdır”

Mehmet Büyükekşi’nin 2 ayrı telefonundan ByLock kullandığını ve 55 kez uygulamaya giriş yapıldığının tespit edildiğini önü sürmüştü.

KULLANMADIĞIM TELEFONDA ÇIKTI DEMİŞTİ

Futbol Federasyonu seçimleri öncesinde gazeteci Candaş Tolga Işık’ın programına katılan Mehmet Büyükekşi, telefonda bylock yüklü olduğunu kabul ederken, devletin bunu sorun olarak görmediğini belirtmişti.

Büyükekşi, “Benim 2 telefonum var. Bir tanesi özel kalemimde duruyor. Onda bylock yüklüydü. Sıkıntılı bir durum olsa zaten, ben o kurumlarda görev yapmaya devam edemezdim” açıklamasında bulunmuştu.

ODATV SİCİLİNİ ORTAYA DÖKMÜŞTÜ

Odatv, Mehmet Büyükekşi’nin TFF Başkan adaylığı dillendirildiği dönemde sicilini ortaya dökmüştü.

İşte o haber:

TFF başkan adayını tanıyalım… Kardeşi FETÖ’nün gizli kasası iddiasıGüncel

METİN YANDIRMAZ’IN ÖZELLİĞİ

Metin Yandırmaz Ergenekon davası şüphelilerinden biriydi.

Davada 21 yargı mensubunun telefonlarının dinlenmekle yetinilmediği, takibe alındığı, ortam dinlemesi yapıldığı da anlaşılmış, bu isimlerden birinin de Metin Yandırmaz olduğu ortaya çıkmıştı.

3 Kasım 2008’de İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararıyla hakkında takip kararı alınan Yandırmaz, o dönem Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcısıydı.

Yandırmaz’ın da olduğu 21 isim hakkında “4 hafta süreyle kamuya açık yerlerdeki faaliyetlerinin ve işyerlerinin teknik araçlarla izlenmesine, ses veya görüntü kaydı alınması” kararı verildi.

Yandırmaz hakkındaki takip dosyası davaya dönüşmedi.

Ancak Yandırmaz ve beraberinde izlenen isimler Cemaatçi savcı ve hakimlerinin hedefindeydi.

İLGİLİ HABER:

Küçük dilinizi yutacaksınızGüncel

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir