Ünlü Milyarder: Ralliden Önce Bitcoin Bu Seviyeye Dalabilir!

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, piyasadaki son gelişmeleri değerlendirdi ve tahminlerini paylaştı. Ünlü Bitcoin maximalisti, düzenlemeler ve piyasa düzeltmeleri nedeniyle 42.000 dolara kadar bir düşüş öngörüyor. Ancak uzun vadede iyimserliğini koruyor.

Michael Novogratz, Bitcoin için bir düzeltme öngörüyor, ancak…

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, verdiği bir röportajda Bitcoin’in geleceğine ilişkin düşüncelerini paylaştı. Novogratz, 42.000 dolara kadar potansiyel bir düşüş öngörüyor. Bu yüzden de dikkatli olmak gerektiğini söylüyor. Novogratz, bu düşüşü tetikleyebilecek temel faktörler olarak düzenleyici kaygılara ve olası piyasa düzeltmelerine işaret ediyor.

Düzenlemelerin yarattığı zorlukların farkında olan Novogratz, kripto piyasasının gelişen doğasını kabul ediyor. Bitcoin’e olan talep arttıkça, finans kurumları kripto tekliflerini sorunsuz bir şekilde entegre etmek zorunda kalıyor. Novogratz’a göre bu entegrasyon, müşteriler dijital varlıklara giderek daha fazla maruz kaldıkça finansal platformlar için kaçınılmaz hale geliyor.

Bitcoin yılı çok daha yukarıda bitirecek, çünkü…

CNBC’ye konuşan Mike Novogratz, özellikle Borsa Yatırım Fonları (ETF’ler) aracılığıyla kripto para birimi alanında kurumsal benimsemenin çok önemli bir rol oynadığını vurguluyor. Komisyoncuların şu anda 42 trilyon dolarlık şaşırtıcı bir serveti yönettiğinin altını çiziyor. Özellikle, Amerika’daki servetin çoğunluğunu elinde bulunduran baby boomers, ETF’ler aracılığıyla Bitcoin’e daha kolay erişim sağlayabilir. Novogratz, ihtiyata rağmen kripto paralara yönelik kurumsal ilginin süreceğine inandığını ifade ediyor. Bu bağlamda, “Bunun duracağını sanmıyorum… Bitcoin’in yılı çok daha yukarıda bitireceğini görüyorum.” diyor.

Mike Novogratz, büyük finans şirketlerinin kripto para birimlerine yatırım yapmasının yalnızca kripto para birimlerinin daha fazla kabul gördüğünü göstermekle kalmayıp, aynı zamanda bir istikrar dönemi ve ardından değer artışı olacağına da işaret ettiğine inanıyor.

Novogratz, makro güçler konusunda iyimser

İleriye dönük olarak Novogratz, Bitcoin’in geleceğine ilişkin iyimser görüşünü koruyor. Ayrıca, makroekonomik faktörlerin ve devam eden benimsemenin yükseliş piyasası için itici güçler olacağını öngörüyor.

Novogratz’ın yaklaşımı popüler analist Tom Lee’nin olumlu bakış açısıyla uyumlu. Bu doğrultuda, Bitcoin’in yakın vadede önceki zirvesi olan 69.000 doları tekrar göreceğini tahmin ediyor. Bu iyimserlik, artan alıcı ilgisi ve makroekonomik değişimler, özellikle de Federal Rezerv’in para politikalarına ilişkin spekülasyonlar beklentisine dayanıyor.

Güncel Bitcoin piyasası anlık görüntüsü

Son güncelleme itibariyle Bitcoin, 51.550,41 dolardan işlem görüyordu. BTC, son 24 saatte %0,65’lik hafif bir artış gördü. Dolayısıyla Bitcoin’in piyasa değeri 1,01 trilyon dolar ile güçlü kalmaya devam ediyor. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI) 70’in üzerinde. Bu da yatırımcıların BTC’yi daha yüksek fiyatlardan satın almasıyla olumlu bir ivme olduğunu gösteriyor. Ayrıca, Bitcoin için olumlu gelişmelere işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir