Tiktok’a otomatik algılama özelliği geliyor

TikTok, bir süredir çevrimiçi alışveriş dünyasını yeniden şekillendiriyor ve son zamanlarda sadece bir sosyal medya platformu olmanın ötesine geçmeye başladı. Şirket, her videonun potansiyel bir alışveriş deneyimine dönüşebileceği yenilikçi bir e-ticaret özelliği üzerinde pilot çalışmalar yürütüyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların TikTok Mağaza’da benzer ürünleri keşfetmelerine yardımcı olacak şekilde tasarlandı.

Bu özelliğin temelinde, videolardaki nesneleri otomatik olarak algılama yeteneği yatıyor. İzleyicilere, seçilmiş ürünlerden oluşan bir koleksiyona bağlantılar sunan “TikTok Mağaza’da benzer ürünleri keşfedin” seçeneği sunuluyor. Bu gelişme, Amazon gibi platformların kolaylığı ile sosyal medyanın etkileşimli ve keşif odaklı doğasını birleştirmeyi amaçlayan TikTok’un daha geniş stratejisinin bir parçası. ABD’de başlatılan TikTok Mağaza, bu vizyonun bir kanıtı. TikTok’un hedefi net: Alışveriş deneyimini, eğlence ile tüketimciliği harmanlayarak devrim yapmak.

Tiktok’a otomatik algılama özelliği geliyor

TikTok Mağaza’nın ilk karşılanması karışık oldu. Bir yandan, küçük işletmeler özellikle tatil sezonunda, TikTok’un ücretsiz kargo ve indirimler gibi promosyon çabaları sayesinde satışlarda bir artış gördü. Kasım ayındaki alışveriş çılgınlığı, Black Friday ve Cyber Monday’i kapsayarak 5 milyondan fazla yeni müşteri çekti.

Ancak zorluklar da var. Kullanıcılar, sahte ürünlerin artışı ve promosyon içeriğinin aşırı varlığı konusunda endişelerini dile getirdi, bazıları bunun platformun eğlence değerini azalttığını hissetti. TikTok’un yeni özelliği, bu sorunları gidermeyi hedefliyor ve ürün bağlantılarını düzenli kullanıcı gönderilerine daha organik ve daha az rahatsız edici bir alışveriş deneyimi sunacak şekilde ince bir şekilde entegre ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir