Hindistan’da Korkunç Kaza: Teknoloji Firmasının CEO’su Metrelerce Yüksekten Düştü

Hindistan’da bir teknoloji şirketinin CEO’su yaşanan korkunç bir kaza ile hayatını kaybetti. Firma tarafından düzenlenen etkinlikler sırasında CEO Sanjay Shah, sahnede bulunan kafesin halatlarının kopmasıyla yere çakıldı.

Hindistan’da Vistex isimli bir teknoloji firmasının düzenlediği etkinliklerde korkunç bir kaza yaşandı. Şirketin CEO’su Sanjay Shah kaza sonucu hayatını kaybetti.

Sahnenin üstüne kurulan platforma çıkarak konuşma yapan Shah ve şirketin üst düzey isimlerinden Vishwanath Raju Datla’yı taşıyan kafesin halatlarından biri koptu.

Halatların kopmasıyla birlikte yerden 15 metre yükseklikte olan kafes hızla yere çakıldı. Kafeste bulunan Shah, ters dönerek kafa üstü yere çakıldı.

Dünyaca ünlü birçok markanın bulunduğu etkinlikle yaşanan kaza ile ilgili açıklamada “Shah ve Raju’nun sahnenin tepesine çıkarılması iki günlük kutlamaları başlatmak için planlanmış bir gösteriydi” denildi.

1999 yılında danışmanlık şirketini kuran ve dünyanın farklı bölgelerinde 20’den fazla ofisi olan Shah, olay yerinde yaşamını yitirdi. Kafeste bulunan Datla’nın ise durumunun ağır olduğu bildirildi.

Etkinlikte bulunan çalışanlar tarafından çekilen kaza anı?

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir