EA’in FIFA oyunları, Steam dahil tüm dijital mağazalardan kaldırıldı

Electronic Arts, EA Sports FC 24’ün çıkışıyla birlikte FIFA oyunlarını Steam gibi dijital platformlardan ve konsol mağazalarından çekti. X kullanıcısı MauroNL tarafından belirtildiği üzere, geçen yılın oyunu FIFA 23 de dahil olmak üzere EA’nın FIFA oyunlarının hiçbiri artık bu mağazalardan satın alınamıyor.

Yayıncının abonelik hizmeti olan EA Play aracılığıyla bazı oyunları oynamak hala mümkün. Eğer gerçekten istiyorsanız, listeden çıkarılan oyunların fiziksel kopyalarını konsollarda bulabilirsiniz ve eğer bir FIFA oyununu dijital bir mağazadan satın aldıysanız tekrar indirebilirsiniz.

Ancak FIFA 23’ü ya da Steam’deki önceki oyunlardan birini henüz satın almadıysanız şansınız yok diyebiliriz. Oyunun Steam sayfasındaki bir uyarıda “Yayıncının talebi üzerine EA Sports FIFA 23 Steam mağazasında listelenmemiştir ve aramada görünmeyecektir” yazıyor. EA’nın tüm bu oyunları neden satıştan kaldırdığı henüz tam olarak belli değil. Ancak, bir lisans sorununun söz konusu olması muhtemel görünüyor.

Geçtiğimiz yıl EA ve FIFA, klasik futbol simülasyonu serisi için uzun süredir devam eden lisans ortaklığını sona erdirdi. EA, seriyi EA Sports FC olarak yeniden markaladı. Oyun geçen haftadan bu yana erken erişimde olmasına rağmen, 29 Eylül’de resmi olarak yayınlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir