Bitcoin Devi Almaya Devam Ediyor: BTC İçin Sırada Ne Var?

MicroStrategy 615 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Son satın almayla birlikte MicroStrategy’nin bilançosundaki toplam BTC değeri şaşırtıcı bir şekilde 6 milyar dolara ulaştı. Bu arada, popüler bir kripto analisti BTC’nin sonraki hareketi hakkındaki görüşlerini paylaştı.

MicroStrategy 14.000 Bitcoin daha satın aldı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, bugün erken saatlerdeki satışlarla birlikte 42 bin dolara kadar geriledi. Ancak, daha sonra alıcılar, devreye girdi ve düşüş kadar kontrol altına almayı başardı. Bu arada, büyük oyuncular bu düşüşten en iyi şekilde faydalanmış görünüyor. Son duyuruda MicroStrategy Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor, firmasının 615 milyon dolar değerinde yeni bir Bitcoin alımı yaptığını açıkladı.

Michael Saylor, MicroStrategy’nin yaklaşık 615,7 milyon dolar karşılığında 14.620 BTC daha satın aldığını açıkladı. Bitcoin başına ortalama satın alma fiyatı 42.110 dolar olarak gerçekleşti. 26 Aralık 2023 itibariyle MicroStrategy’nin toplam BTC varlığı 189.150 BTC’ye ulaştı. Bu da yaklaşık 5,9 milyar dolara tekabül ediyor. Bu kapsamlı holdingde BTc başına ortalama maliyet 31.168 dolar. Bu hamle, MicroStrategy’nin hazine rezervinin stratejik bir parçası olarak Bitcoin’e olan bağlılığını yeniden teyit ediyor.

Bu, geçen ayki 155 BTC’lik alımın ardından MicroStrategy’den yapılan ilk büyük alım. Şirket, bilançosunda en fazla sayıda BTC bulunduran en büyük özel şirket olma unvanını elinde tutuyor. MicroStrategy hissesi, 2023 yılında Bitcoin kazançlarının iki katı hız kazandı. BTC fiyatı yılbaşından bugüne %160 artarken, MSTR hissesi 2023’ün başından bu yana %316 gibi şaşırtıcı bir oranda artış gösterdi.

Piyasa bir spot Bitcoin ETF’yi sabırsızlıkla bekliyor

Kripto topluluğundaki herkes ABD’deki ilk spot Bitcoin ETF’sinin piyasaya sürülmesini bekliyor. Geçici programa göre, bu 10 Ocak’a kadar, yani iki hafta içinde gerçekleşecek. ETF lansmanının MSTR üzerindeki potansiyel olumsuz etkisi sorulduğunda Saylor, MicroStrategy’nin, kaldıraçsız ve ücret talep eden ETF’lerin aksine, bir işletme şirketi olarak statüsü nedeniyle ayrı durduğunu ileri sürdü.

MicroStrategy’nin kar ve zarar (P&L) veya sermaye piyasası operasyonları yoluyla ek BTC üretme kabiliyetinin altını çizdi. Saylor, MicroStrategy’yi bir havayoluna benzetti. Böylece, ETF’lere kıyasla benzersiz konumunun altını çizdi. Özünde, MicroStrategy’nin ilişkili ücretler olmadan daha yüksek performans ve kaldıraç sunduğunu öne sürdü.

BTC fiyatı 50.000 dolara mı gidiyor?

Bitcoin fiyatı, bugün erken saatlerde büyük bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Ancak, daha sonra toparlanmayı başardı ve basın zamanında 43.000 dolara yükseldi. Şu anda Bitcoin 42.000-44.000 dolar gibi dar bir aralıkta gidip geliyor. Analistlere göre, üst direnci kıran BTC fiyatının, 47.000-50.000 dolar bölgesine doğru bir hareket yapması mümkün. Popüler analist Michaël van de Poppe, BTC fiyat hareketi için şu paylaşımı yaptı:

Piyasalar BTC için hala konsolide oluyor. Muhtemelen bu yukarı yönlü hareketin büyük bir kısmı içeride, sırada konsolidasyon var. Aralık direnci 47-50 bin dolarda olacak. Destek 36-39 bin dolarda duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir