Gabonlu Dina’nın ölümü: 4. kez gözaltına alınan şüpheli tutuklandı

Gabon uyruklu 17 yaşındaki Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga’nın Filyos Çayı’nda 26 Mart’ta cansız bedeni bulundu. Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Dinabongho’nun ölümüyle ilgili bağlantısı olduğu düşünülen 3’ü yabancı, 8 kişi, farklı zamanlarda gözaltına alındı.

Şüphelilerden 5’i savcılık ifadesinin ardından, 3’ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Dina’nın ölümünden önce otomobiline bindiği D.A. da geçtiğimiz hafta içinde 3 kez gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği savcılık tarafından tutuklama talebiyle 3 kez mahkemeye sevk edilen D.A. mahkeme tarafından 3’ünde de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. D.A.’nın yeniden serbest kalmasına Karabük Cumhuriyet Başsavcılığı itiraz etti.

Kuvvetli suç şüphesi

3 kez gözaltına alınıp, savcılığın tutuklama talebiyle mahkemeye sevk ettiği ve mahkemenin 3 kez serbest bıraktığı D.A., 4’üncü kez sevk edildiği mahkemece kuvvetli suç şüphesi sebebiyle tutuklandı.

“Ben yapmadım”

Tutuklanan D.A., sağlık kontrolü için polis ekipleri tarafından hastaneye götürüldü. D.A., hastaneye girdiği sırada gazetecilerin, “Siz mi yaptınız?”, “Siz mi öldürdünüz?” sorusuna, “Ben yapmadım. Ben mağdur diye arabaya aldım, arabadan indi. Başka bir şey yok. Ben öldürmedim” diye cevap verdi.

D.A., hastane çıkışında ise gazetecilerin, “Dina’yı neden arabanıza aldınız?” sorusuna “Yaralı bir kız arabanın önüne atladığı için aldım. Hastaneye götürmek için aldım” yanıtını verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*