EYT Windows 10’u da Vurdu: Microsoft Açıkladı!

Yaklaşık 8 yıl önce, 2015 Temmuz’unda çıkış yapan Windows 10, yavaş yavaş miladını dolduruyor. Yakın zamana Windows 11’i piyasaya süren ve ilgisini çok büyük oranda buraya kaydıran Microsoft, daha önceki sürümler gibi Windows 10’unda ömrünü tamamladığını düşünüyor. Keza yapılan açıklamada, Windows 10’un artık büyük bir güncelleme almayacağı açıklandı.

Windows 10, büyük güncelleme almayacak.

Microsoft cephesinden yapılan açıklamaya göre miladını dolduran ve artık büyük bir güncelleme almayacak olan Windows 10, kullanıcılarına yeni özellikler de sunamayacak. Güncel sürüm olan 2H22 geliştirilmeye devam edecek. Ancak 2H22’den sonra yalnızca kısıtlı ve seyrek şekillerde güvenlik ve hata yamaları sisteme entegre edilecek.

Sisteme verilen destek 2025’de bitecek.

Büyük güncellemeler kesilse de devam edecek olan güvenlik güncellemeleri ve yamalar da yakın zamanda son bulacak. Sistem, 10 yaşına geldiğinde küçük güncellemeler de son bulacak. Kullanıcılar, Windows 10’u 14 Ekim 2025 tarihine kadar güvenli bir şekilde kullanabilecek. Sonrasında ise sistem ile ilgili herhangi bir çalışma gerçekleştirilemeyecek. 

Kullanıcılar ya güvenlik açıkları bulunan bir sistemi kullanmaya devam edecek yada bilgisayarı da destekliyorsa Windows 11’e geçmek zorunda kalacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir