Çekimler durduruldu: Netflix dizisi “Stranger Things”te grev baskısı

Hollywood yazarlarının ücret artışı ve çalışma saatlerinde düzenleme talebiyle başlattığı grev, sektörü domine ederek bazı projelerin çekimlerini etkilemeye başladı.

Birçok oyuncunun ve sektör çalışanının desteğini toplayan grev sebebiyle önce Marvel Studios’un filmi “Blade”in çekimleri ertelendi, sonra 2023 MTV Film ve TV Ödülleri banttan yayınlandı, ardından Netflix’in popüler dizisi “Stranger Things”in çekimleri durduruldu.

Yazarların; stüdyolar, yayıncılar ve yapım şirketleriyle ücret ve çalışma koşulları konusunda çıkan anlaşmazlıkları henüz sona ermedi. Ancak bu süreçten prodüksiyonlar etkilenmeye başladı ve bu da başka film ve yapımların yayınlanmasında gecikmelere yol açabilir.

DEVAMI BEKLENİYOR

Başrolünde Oscar ödüllü aktör Mahershala Ali’nin vampir rolünde yer aldığı “Blade” ön yapım aşamasındaydı ve çekimleri önümüzdeki ay Gürcistan’da başlayacaktı. Ancak, Hollywood Reporter’a göre durdurulan ilk büyük proje oldu ve çalışmaların grev sona erdiğinde devam etmesi bekleniyor.

Çalışmaları durdurulan “Stranger Things” için de dizinin yaratıcıları Matt ve Ross Duffer, beşinci ve son sezonun çekimlerinin grev sona erdiğinde devam edeceğini söyledi.

Duffer Kardeşler, “Muhteşem oyuncu kadromuz ve ekibimizle prodüksiyona başlamaktan heyecan duysak da, bu grev sırasında bu mümkün değil. Umarız yakında adil bir anlaşmaya varılır, böylece hepimiz işe dönebiliriz.” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir